» Aktualności:

»
URAZY I STANY NAGŁE W POŁOŻNICTWIE I GINEKOLOGII
29-30 MAJ 2010 LUBLIN
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE
WKRÓTCE STRONA WWW KONFERENCJI POD ADRESEM http://sknmedrat.umlub.pl/konferencja/
mail konferencyjny info.konferencja@gmail.com»Najbliższe spotkanie:
Szczegóły na mailingliście

Temat: ZALICZENIE praktyczne i teoretyczne ITLS (BTLS)
Obowiązują wiadomości z podręcznika ITLSu oraz Prezentacji i wiedzy zdobytej na ćwiczeniach.


KLINIKA CHIRURGII URAZOWEJ I MEDYCYNY RATUNKOWEJ SPSK1 W LUBLINIE
ul. Staszica 16 20-081 Lublin
Do zobaczenia!
» 06/01/2009 "KURS BLS/AED"
» 06/12/2009 "test wstępny BLS/AED, zaopatrywanie ran, ćwiczenia praktyczne ITLS"
» 18/11/2009 "Urazy kończyn, zaopatrywanie ran i złamań"
» 25/11/2009 "Urazy miednicy"
» 18/11/2009 "Urazy głowy"
» 04/11/2009 "Urazy jamy brzusznej"
» 28/10/2009 "Urazy kręgosłupa"
Prezentację przygotowała Beata Potręć. W części praktycznej powtórzyliśmy zasady postępowania z chorym urazowym. Uczyliśmy się używać kołnierzy ortopedycznych i deski ratowniczej. Zajęcia poprowadził rat. med. Kamil Kasiak - Dziękujemy za fachowe wskazówki i porady.» 21/10/2009 "BLS"
Podczas spotkania przypomnieliśmy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych, a również przećwiczyliśmy algorytm BLS. Spotkanie poprowadzili Andrzej Miturski i Ewa Kłonica.» 14/10/2009 "BTLS - wiadomości podstawowe, szybkie badanie urazowe"
Podczas długiego i jakże owocnego spotkania poznaliśmy kulisy szybkiego badania na miejscu wypadku, postępowania, korzystania ze skali AVPU, GCS, rozumienia zasady "load & go", przećwiczyliśmy wiele wariantów zakładania kołnierza ortopedycznego, użycia podręcznych materiałów do wykorzystania przy stabilizacji kręgosłupa jak koce, gazeta i inne. Nauczyliśmy się przekładać poszkodowanego na deskę i transportować. Dziękujemy za udział w spotkaniu gościowi specjalnemu - rat.med. Piotrowi Jewsiejczykowi, który przekazał nam wiele cennych praktycznych wykazując się wysokim profesjonalizmem i wyjątkowym talentem dydaktycznym. Dziękujemy!» 8/10/2009 "Spotkanie organizacyjne"
Pierwsze spotkanie w br. otworzył lek.med. Tomasz Gorczyca, wieloletni przewodniczący naszego koła, było trochę wspomnień, wiele rozmów o planach koła, ustalenie porządku spotkań, terminu spotkań, wybranie nowego przewodniczącego kol. Andrzeja Miturskiego, osób odpowiedzialnych za prawidłowe działanie strony www; tj. kol Klaudii Karskiej i specjalisty w dziedzinie mailinglisty - kol. Monika Pilecka. Dziękujemy za liczne przybycie na tak nudne spotkanie i okazaną cierpliwość. Do zobaczenia już za tydzień: środa 18:00!

©2009 Studenckie Koło Naukowe Medycyny Ratunkowej